Вісник

Вісник НГСУ 1/2004 Зустріч в Яремчі

Україно-Російська нарада в Яремчі

Надійність і безпека роботи газотранспортної системи України є одним із найбільш вагомих факторів гарантування енергетичної безпеки України, як і більшості інших країн Європи, і відноситься до пріоритетних напрямків діяльності НАК «Нафтогаз України».
У відповідності з попередніми до¬мовленостями і в розвиток Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про стратегічне співробітництво в газовій галузі від 7 жовтня 2002 року НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром» активно розвивають науково-технічну співпрацю в цій сфері; між компаніями укладено відповідну угоду і розроблено «Програму науково-технічної співпраці ВАТ «Газпром» і НАК «Нафтогаз України» на 2003 — 2005 рр.».
17—19 лютого 2004 року в м. Яремче, Івано-Франківської області відбулася нарада фахівців НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром» з питань науково-технічної співпраці у сфері транспортування природного газу, на якій розглядались результати робіт, що виконувалися за згаданою програмою.
В нараді взяли участь понад 60 спеціалістів газової промисловості України і Росі: члени правління, начальники департаментів і управлінь НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром», керівники і фахівці основних підрозділів ДК «Укртрансгаз» і ДП «Науканафтогаз», представники Російського державного університету нафти і газу ім. І.М. Губкіна,    Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, Інституту проблем міцності НАНУ, Асоціації ВНТТ, ДП «Зоря- Машпроект», АТ «Молдова-газ», АТ «Польська нафтогазова ком¬панія», АТ «ЄвроПолГаз», АТ «Розен – Європа», Фонду сприяння розвитку підприємств ПЕК і фондового ринку України.
У відповідності з програмою на нараді було заслухано доповіді і обговоре¬но питання співпраці з таких проблем:
•    надійність і безпека роботи трансконтинентальної газотранспортної системи;
•    підвищення ефективності та екологічності роботи компресорних станцій;
•    адаптація нормативно-технічної документації до європейських та міжнародних стандартів;
•    оптимізація роботи газотранспортних систем;
•    диспетчерське   управління    і проблеми автоматизації систем керування об’єктами газотранспортної системи;
•    експлуатація підземних сховищ газу в сучасних умовах;
•    використання стиснутого природного газу як моторного палива.
Після обміну думками учасники наради прийняли рішення, в якому особливу увагу приділено питанням:
•    створення систем керування надійністю і безпекою магістральних газопроводів;
•    діагностики газопроводів;
•    нових методів ремонту газопроводів, реконструкції і впровадження ГРС нового покоління, впровадження нової газотурбінної техніки, нормування витрат газу, нормативно-технічного забезпечення.

Визнано доцільним доповнити Угоду про партнерство і науково-технічну співпрацю між НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром» новим напрямом співпраці: «Розвідка і видобуток газу», а також удосконалити систему підготовки і перепідготовки кадрів для газових галузей Росії і України на базі Російського державного університету нафти і газу ім. І.М. Губкіна і Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

Нажмите, чтобы комментировать

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Верх