Вісник

PGNIG S.A. – зміни структури та напрямків діяльності компанії

PGNIG S.A. – зміни структури та напрямків діяльності компанії в умовах реалізації польського ринку газу

Францишек Крок
заступник голови правління польської нафтогазової компанії PGNIG S.A. з торгівлі та маркетингу.

У 1982 році було створено державне підприємство “Польське Гурництво Нафтове і Газовництво”, перетворене в 1996 році в єдине акціонерне товариство РС№С БА Акціонерний капітал загалом складає 15 млрд. злотих ($1,4 млрд.). У 2003 році РС№С Б.А. посіла в Польщі 6-те місце за обсягом прибутку.
Основними сферами діяльності нашої Компанії є:
Розвідка та видобуток природного газу і нафти з вітчизняних родовищ;
Імпорт, зберігання, транспорту-вання природного газу;
Обслуговування    довгострокових
контрактів з імпорту газу до Польщі.

Розподіл “блакитного палива” серед польських споживачів Компанія з 2003 року здійснює через дочірні компанії, виділені з її складу.
Видобуток Компанії у Польщі в 2003 році становив: природного газу – 4,1 млрд. кубометрів, нафти – 500 тис. т. Плануємо, що будемо видобувати до 6 млрд. кубометрів газу й 1,5 млн. т нафти на рік. Головним завданням польського видобутку є стабілізація цін для вітчизняних споживачів. Можу додати, що ціни на газ у Польщі не змінювалися вже цілих три роки!

Загальна довжина системи транзитних газопроводів Компанії у Польщі складає 15,5 тис. км, активна ємність підземних сховищ газу – 1,4 млрд. кубометрів. Починаючи з цього року ми відокремили підрозділ ГТС, завданням якого є розвиток системи газопроводів, розробка Кодексу мережі, модернізація ГТС, пов’язана з наданням транспортних послуг в межах ТРА (доступ третьої сторони), розробка тарифної політики.

PGNIG S.A. - зміни структури

PGNIG S.A. - зміни структури

Починаючи з 1994 року спостерігається збільшення обсягів продажу природного газу польським споживачам. У 2003 році вони склали 111% від рівня попереднього року. І ми плануємо його подальше зростання.

PGNIG S.A. - зміни структури

PGNIG S.A. - зміни структури

Фінансові результати роботи Компанії є обнадійливими. PGNIG S.A. перетворилася із збиткової компанії на прибуткову. За першу половину 2004 року прибуток склав приблизно $130 млн. І у серпні 2004 року Міжнародна кредитна агенція “Moody’s
Investor Services” підвищило кредитний рейтинг PGNIG S.A. до рівня “стабільний”. У планах щодо збільшення вартості фірми, перш за все, нарощування обсягів продажу природного  газу і  нафти,  комерційна діяльність у сфері газотранспортних послуг, розробка спільної з електроенергетикою стратегії (сьогодні в польській електроенергетиці    понад    95%
електроенергії виробляється з вугілля), розвиток ринку зрідженого газу для автотранспорту.

PGNIG S.A. - зміни структури

PGNIG S.A. - зміни структури

Рік тому правління і спостережна рада PGNIG S.A. прийняли маркетингову стратегію, що складається з наступного. Буде перероблена організація обслугову¬вання VIP-клієнтів, впроваджено програму залучення нових клієнтів для нарощування споживання природного газу, організовано продаж “блакитного палива” безпосередньо з родовищ. Компанія також ставить собі за мету розвиток вітчизняного видобутку і будівництво   прикордонних   системних з’єднань ГТС. Досягнення означених цілей зумовлено, головним чином, залученням необхідних інвестиційних коштів. Тому Компанія проводить значну роботу в цьому напрямі. Зокрема, в межах реалізації урядової Програми реструктуризації й приватизації PGNIG S.A. від 12 серпня 2002 року з 1 січня 2003 року із PGNIG S.A. були виділені 6 газотранспортних компаній. Почалася реалізація розробленої у 2002 році програми модернізації вимірювальних систем. Впроваджується стратегія розвитку геологорозвідувальних робіт до 2023 року.
Реалізація Програми реструктуризації й приватизації PGNIG S.A., прийнятої урядом Польщі у жовтні 2004 року, полягає в наступному: відкладення термінів, визначених Компанії по розвідці та видобутку, перехід у власність польського державного казначейства товариства PGNIG S.A.-Транспорт Оператора системи газопроводів, перехід у власність PGNIG S.A.-Транспорт ключових елементів ГТС шляхом лізингу.

Нажмите, чтобы комментировать

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Верх