Вісник

Привітання до участників Конференції Е. Робертсона


Е. Робертсон Надзвичайний та Повноважний Посол Канади в Україні.

Перш за все, я хотів би привітати вас, і хочу сказати, що я радий брати участь у цій конференції, особливо зважаючи на 80-ту річницю газової промисловості України.
Безперечний і добре відомий факт, що Канада працює в Україні в нафтогазовій галузі – як канадські приватні компанії, так і шляхом створення спільних компаній з українськими. Крім того, також добре відомо, що Канада сама володіє значними запасами нафти і газу, має добре розроблене сучасне обладнання і налагоджену систе¬му послуг у цій сфері. Великі ресурси нафти у Канаді означають, що на міжнародній арені Канада сьогодні вважається другою країною світу за запасами нафти. Першою, звичайно, є Саудівська Аравія. Це те, що стосується доказаних запасів нафти. А щодо виробництва, то Канада сьогодні щоденно виробляє 3,1 барелів нафти. Значна частина імпортованих в США нафти і нафтопродуктів є канадськими. Це факт, який дуже часто залишається невідомий широкому загалові в США або ж просто не береться до уваги. Однак цей факт важливий для вас, для України. Адже він означає, що у нас в Канаді є надзвичайно високо розвинута індустрія в нафтогазовій галузі щодо відповідного обладнання і послуг багато з вас очевидно знають, що Канада є світовим лідером в постачанні нафтогазового обладнання.

Я знаю, що в Україні є дуже багато людей, яким це відомо, оскільки багато канадських компаній працюють в даній сфері в Україні або пов’язані з аналогічними українськими компаніями за допомогою спільних підприємств. Вони на практиці застосовують канадські технології тут в Україні на користь і самим собі, і українським партнерам. Це стосується видобутку і переробки нафти та газу, але вчора мені було дуже приємно дізнатися про те, що підписано меморандум між однією з старіших канадських компаній та НАК “Нафтогаз України” про утворення підприємства з виробництва нафтогазового обладнання для видобутку тут в Україні. Хотів би привітати від канадців українського партнера з цим досягненням.

Є ще одна причина, чому Канада цікавиться нафтогазовим сектором України. Канада є важливим партнером України з часу проголошення її незалежності в 1991 році. Фактично Канада була першою іно¬земною державою, що визнала незалежну Україну. І з того часу вона відіграє важливу роль, підтримуючи цю незалежність, допо¬магаючи в розвитку ринково орієнтовної економіки з повагою до прав людини та верховенством права. Тому я не можу не скористатися нагодою і не зайняти частку Вашого часу, щоб підняти питання про верховенства права, про повагу до порядку і про процвітання економіки в Україні.
Особливо це стосується проблеми захисту іноземних інвестицій, поваги прав власника. Дуже добре відомо, що протягом останніх 10 років Україна отримала невелику кількість іноземних інвестицій порівняно з її сусідами Польщею та Угорщиною. Для цього було багато причин, адже ситуацію у таких різних країнах не легко порівнювати. Але коли йдеться про
Україну, то невпевненість іноземних інвесторів в ситуації тут, нездатність повністю завершити перехід до економіки і політичної системи, де верховенство права отримує найвищий пріоритет, спричиняє небажання іноземних інвесторів вкладати свої гроші тут. Ситуація, коли окремі люди не можуть почуватися спокійно через те, що їх підприємства можуть в будь-який момент зазнати обшуку поліції попри наявність чи відсутність у неї ордеру на право вчиняти такі дії, безперечно, зовсім не заохочує інвесторів. І якщо такий факт може трапитися із студентськими організаціями, то безперечно це може статися і з приватними підприємствами. Це, звичайно, зовсім не сприяє підвищенню довіри з боку іноземних інвесторів.

Канада дуже чітко дала зрозуміти своє занепокоєння щодо теперішньої виборчої компанії, стосовно того, що державні службовці повинні підтримувати компанією одного єдиного кандидата. Це ознаки, які надзвичайно хвилюють, оскільки якщо кандидат буде обраний президентом не в процесі вільних і справедливих виборів, тоді цей президент, звичайно, не може користуватися повагою в міжнародних колах, не може ефективно вести Україну в майбутнє назустріч тим викликам, що стоять зараз перед нею.
Канада безперечно буде продовжувати свою роботу – після ночі завжди настає ранок! Я бажаю вам всім усього найкращого у вашій роботі. А організатором конференції я бажаю успішного її проведення. Дякую!

Нажмите, чтобы комментировать

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Верх